Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/atakh2512/public_html/yonetim/config/db.php on line 6
Başkan’ın Mesajı - Atak Holding A.Ş.

Atak Holding A.Ş. - KurumsalBaşkan’ın Mesajı

Köklü kuruluş, geleceğe bakışımız…

İş hayatı hikayemiz, ailemiz tarafından 1890’larda Haliç’te başladı ve günümüze kadar da sürekli gelişerek ve yükselerek değerleri ile birlikte bugünlere gelindi. Ülkemizdeki tarihi geçmişi bu kadar uzun olan çok az sayıdaki gruplar arasında başarıyla faaliyet gösteren grubumuzda en önemli özelliklerimiz; işimize verdiğimiz önem ve emek ile gelişen ülkemize, ciddiyetle takip ettiğimiz yeni teknolojileri getirmek ve geliştirmek anlayışımız olmuştur. Güvenilir olma temel anlayışımızdan taviz vermeden sürekli kendini geliştiren ve yenileyen, adımlarını ülkesine, sektörüne ve kendisine etkilerini gözeterek değerlendirip, binlerce çalışandan oluşan ve yüksek katma değer katan faaliyetlere odaklandık. Ayrıca gelişen ve değişen dünya ekonomisi de bizlere sadece ülkemizi değil, dünya ekonomisini de izleme ve içinde bulunma zorunluluğu getirdi. Bizlerde bu bilinçle geleceğimize bakıyoruz.

Ana faaliyet alanı demir çelik olan grubumuz yıllar içinde denizcilik,  enerji, turizm, inşaat gibi birçok alanda faaliyet göstermeye başladı. Artan heyecanımız, hiç eksilmeyen çalışma azmimiz, sahip olduğumuz insan kaynağı ve yüksek teknolojimiz yenilikleri zamanında ve etkin biçimde hayata geçirmemize olanak sağlıyor.

Grubumuzu başarıya ulaştıran en önemli etken, uzmanlaşmış insan kaynağımız ve köklü kurumsal kültür ve değerlerimizdir. Girişimci ruhumuz ve fark yaratan, dinamik, güvenilir ve yeniliklere açık kadromuzla işlerimizi özen ve saygı çerçevesinde yürütmekte olup ülkemize kalıcı değerler kazandırmak için özveriyle çalışmaktayız. İştiraklerimiz ve bağlı ortaklıklarımız vasıtasıyla binlerce kişiye istihdam sağlayarak Türkiye’nin gelişen ekonomisine  olumlu katkı bulunmayı amaçlıyoruz.

Atak Şirketler Topluluğu ülkemizin ve toplumumuzun sosyal gelişimine sürekli önem göstermiştir.  Sosyal sorumluluk anlayışımız, eğitim, spor, çevre, sağlık konularındaki gelişme ve iyileşmeleri destek veren yönde olmuştur ve olacaktır.  Bu konularda, ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yer aldığımız projeler, sorumluluğumuzun bilinci ile devam edecektir.

Ortaya koyduğumuz başarılı sonuçlarda emek ve katkılarıyla rol alan ve sürdürülebilir kılmamızda en büyük rolü üstlenen çalışanlarımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca, bugüne dek grubumuza duydukları güveni hiç eksiltmeyen  iş ortaklarımıza, müşterilerimize ve tüm sosyal paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum....

 

Kurucu Onursal Başkan

Bayram Yusuf Aslan